Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Võrkaiad

Võrkaiad on tehtud tsingitud traadist ja on kas kokku keevitatud ( keevisvõrgud) või kokku punutud (punutud võrgud).
Põhiliselt leiab võrkaed kasutamist kruntide vahepiirete ehitamisel ja suuremate lao- ja tööstushoonete perimeetrite piiramisel.

Võrkaia eeliseks võrreldes teiste piiretega on kiirem paigaldus, ilmastikukindlus ja soodsam lõpphind, samas  ei paku võrkaed eraldatust ja ei kaitse müra eest, samuti ei kannata võrkaed üleronimist. Viimaste talvede lumerohkus on näidanud, et võrkaed ei  talu suurt lumekoormust – lume raskus võib võrku venitada või lõhkuda võrgu kinnitusi, sel juhul tuleks kevadel võrkaed pingutustangidega uuesti üle pingutada, halvemal juhul osa võrku asendada.

Tasub tähele panna, et mida väiksem on võrgusilm ja mida suurema diameetriga traat, seda tugevam on võrkaed. Võrgutraadi  diameeter on tavaliselt 1,8-3mm, võrgusilma suurus 50x50mm, 50x100mm või 75x100mm. Keevisvõrgu kõrgus 1000mm- 2000mm. Ühes rullis on tavaliselt 25 meetri.

Aiapostid, mida võrkaia puhul kasutatakse, on diameeteriga 38mm-50mm. Mida suurema diameetriga aiaposte kasutada ja mida väiksema vahemaaga aiapostid paigaldada, seda jäigem jääb piirdeaed.
Võrkaedadest paigaldame ja müüme punutud, keevis- ja paneelvõrkaedasid. Võimalik on valida kahe erineva viimistluse vahel – kuumtsingitud või pvc kattega (roheline).

Keevisvõrkaiad

Keevisvõrkaed kinnitatakse üldjuhul spetsiaalsetele postidele spetsiaalsete klambritega, hiljem pingutatakse võrk pingutustangidega. Klambrid on soovitav postile paigaldada iga 20-30cm vahedega, ehk võrgule kõrgusega 1200mm tuleb võrk postile kinnitada 5 klambriga.

võrkaiad

Keevisvõrkaiad

Keevisvõrgust piirdeaiad on enimlevinud aiatüüp eramute vaheaedade ehitamisel

Punutud võrkaiad

Punutud võrgu puhul kinnitatkse postide külge pingutustraat, kuhu riputatakse võrk. Pingutustraatide arv sõltub punutud võrgu kõrgusest – 1200mm võrgukõrguse puhul kaks pingutustraati, üle 1200mm võrgu puhul soovitavalt kolm kuni neli traati.

punutud võrkaiad

Punutud võrkaiad

Kuna punutud võrkaia silmasuurus on üldjuhul kõikidel tootjatel 50x50mm siis praktiliselt ainukeseks võrgu tugevuse näitajaks võrgutraadi diameeter

Keevispaneelaiad

Keevispaneelaiad – kasutatakse traati diameetriga 4-5mm, paneeli laius 2504mm, kõrgus 1200-2000mm. Sobib kasutatada nii eramajade, tootmishoonete kui ka ühiskondlike hoonete piiramiseks, kus tavalised võrkaiad võivad jääda nõrgaks, samuti koeraaaedikute ehitamiseks.

paneelaiad

Paneelaiad

Paneelaiad jagunevad kaheks.
3D paneelaed – aiapaneelil on spetsiaalsed 3D painutusega tugevdusvoldid
2D paneelaed – aiapaneelil on kahekordne 2D horisontaaltraat

Võrreldes keevisvõrkaia ja punutud võrkaiaga on paneelaed oluliselt tugevam ja vandaalikindlam.  Paneelaia maksumus võrreldes tavalise võrkaiaga on umbes poole suurem.

error: Sisu kopeerimine on keelatud!