Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Aiavõrgud

Aiavõrgud

Mida silmas pidada aiavõrgu valimisel ?

Mida suurema diameetriga on aiavõrgu traat ja mida väiksema silmaga võrk, seda tugevam ja vastupidavam jääb piirdeaed.

KEEVISVÕRK

Nagu nimigi ütleb on seda tüüpi aiavõrk selline, kus traadid on kokku keevitatud (risti – vertikaalselt ja horisontaalselt).  Sarnaselt keevispaneelile on selle aiavõrgu silm ristkülikukujuline, enamasti mõõtmetega 100 x 50 mm. Tugevamal  võrgul on tavaliselt silma mõõt 50×50 mm.  Aiavõrgud on kuumtsingitud ja kaetud PVC kattega. Keevisvõrk on üks lihtsamini paigaldatav ning visuaalselt kena väljanägemisega piirdeaia tüüp ning see on ka üks peamine põhjus, miks antud tüüpi piirdeaed on Eestis nii laialt levinud. Keevisvõrgu paigalduseks  ei pea te omama suurt aiaehituse kogemust.

Keevisvõrkaia puhul soovitame jätta postide vahe maksimaalselt kuni 2700mm, sellega tagame võrkaia jäikuse ja sirguse. Piirdeaia iga algus ja lõpuposti ning nurgaposti toetame diagonaalidega, lisaks diagonaalid pikkadele sirgetele iga 25 meetri järele

Aiavõrgu postid

Aiavõrgud rullitakse maapinnal lahti  ja aiavõrgu algus kinnitatakse clipside abil esimesena nurgaposti või reaposti külge mida toetab diagonaal. Keevisvõrk tõmmatakse esialgu pingule kas kätega või kasutades spetsiaalset võrgu pingutuskammi. Edasi liigutakse võrku pingutades ning seda järjest postide külge kinnitades.

võrgu pingutamine

Klambrid ehk clipsid on soovitav paigaldada iga 20-30cm tagant – näiteks 1500mm kõrguse võrkaia puhul kulub posti kohta 6-7 klambrit

Pärast keevisvõrgu kinnitamist ja esialgset pingutamist, tehakse järelpigutus juba  spetsiaalsete pingutustangidega.

Pingutamist hea alustada nurgapostist ja liikuda edasi postivahe kaupa vajutades pingutustangidega võrgusilma horisontaalset traati laineliseks.

Selleks, et mitte kanda aiavõrgu pingeid edasi väravatele, soovitame väravaposti kõrvale betoneerida lisaks üks reapost ja toestada see kaldtoega.

võrkaia kaldtugi

Sellise lahenduse puhul elimineerime väravapostidelt võrkaiast tuleneva pinge ja väravate funktsionaalsus on tagatud.

Kahe võrgurulli tugevaks ühendamiseks on kõige lihtsam asetada kaks vertikaalset võrgutraati kohakuti ning kasutada võrgu clipse risti üle liitekohtade, nagu pildil näidatud.

aiavõrgu ühendamine

Aiavõrgud

Loe lisaks

Võrkaia paigaldus

error: Sisu kopeerimine on keelatud!