Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Aiapaneelide hind

Aiapaneelide hind- milline on hea ja vastupidav keevispaneel?

Keevispaneelidest piirdeaed on tugev ja vastupidav lahendus vaheaedade ehitamisel. Aiapaneele soovitatakse kasutatakse piirdeaiana seal, kus piirdelt nõutakse suurt vastupidavust. Paneelid ei vaja järel hooldust vajadusel saab igat aiapaneeli eraldi asendada.

3D aiapaneelile on pressitud V-kujulised tugevdusvoldid.

Voltide  tihedus sõltub keevispaneeli kõrgusest, tugevusvoldid lisavad paneelile  jäikuse ja stabiilsuse. 3D paneeli ülaosasse jäävad 30 mm traadiotsad, mis raskendavad nii loomade kui inimeste üleronimist.  Aiapaneelide hind sõltub kasutatud traadi diameetrist ja paneeli viimistlusest.

Võrreldes võrkaiaga on paneelaiad oluliselt tugevamad ja vandaalikindlamad.  Paneelaia maksumus võrreldes tavalise võrkaiaga on umbes poole suurem.

Keevispaneeli traadi diameeter.

Kui räägime 3D aiapaneelidest siis on olemas kolm valikut

  • Aiapaneel traat diameetriga 5mm– kõige tugevamad 3D aiapaneelid. Aiapaneeli  vertikaalsed kui ka horisontaalsed traadid on diameetriga 5mm ja paneelisilm 50x200mm. See paneel on kindlasti üks aiaehitajate lemmik. Sellistest paneelist ehitatud piirdeaed jääb tugev ja jäik ja säilitab oma sirguse ka peale lumerohket talve.
  • Aiapaneel traadi diameeter 4mm– Paneelide vertikaalsed ja horisontaalsed traadid on 4mm diameetriga ja võrgusilma suurus 50x200mm. Sobib kasutamiseks vaheaedade ehitusel.
  • Paneel traadi diameeteriga 3,2mm- viimase ajal on meie kaubandusse jõudnud paneelid mille horisontaalne ja vertikaalse traadi diameeter on kõigest 3,2mm. Kui Teil on väga säästuvarianti vaja siis võite seda proovida aga meie e-poest seda osta ei saa ja meie oma pika ehituskogemusega seda aiaehitusel kasutada ei soovita.

Standartpaneeli laius on  2505 millimeetrit, ning paneeli kõrgus jääb vahemikku 630 – 2430 mm.

Tähelepanu tasub pöörata ka paneeli silma mõõdule, aastaid oli standartmõõduks 50x200mm, viimastel aastatel on aga konkurents viinud selleni, et hinna langetamiseks on mõned paneelitootjad on hakanud aiapaneelidel kasutame vähem vertikaalseid traate tänu millele on kahjuks võrgusilm muutunud suuremaks ja keevispaneel nõrgemaks.

Aiapaneelide hind on otseselt sõltuv kasutatava traadi diameetrist ja võrgusilma suurusest ning paneeli viimistlusest.

Paneelaia materjalikulu arvutamiseks jagage tulevase piirdeaia kogupikkus 2,5 meetriga ning saate teada paneelide arvu. Aiaposte kulub alati vähemalt üks rohkem kui paneele.

Paneelid kinnitatakse aiapostide külge spetsiaalsete kinnitusklambritega. Soovitame kasutada U-kinnitusklambreid  

u-kinnitusklamber

Soovitatav klambrite arv postil sõltub paneeli kõrgusest. Näiteks 1500mm paneelaia puhul kasutatakse posti kohta 3 klambrit, kõrgemate piirdeaedade rajamise juba 4 ja 5 klambrit. U-klambri eelis võrreldes odavama plastikklambri ees on tema tugevus,need klambrid hoiavad ka võimaliku lumeraskuse all paneeli posti küljes kindlalt kinni ja paneelid ei hakka mööda posti alla vajuma.

Et paneelidest ehitatud aed oleks vastupidav, siis lisaks aiapaneelidele peavad olema õigesti valitud postid ja kinnitusklambrid.

Paneelaia postideks on soovitav kasutada nelikantposti ristlõikega 40x60mm, postiseina paksus 1,3-2mm.

Postid betoneeritakse selliselt, et kahe posti sisekülgede vahe oleks 2480 mm.(+/- 5 mm.). Betoonil lastakse  kivistuda vastavalt temperatuurile 2-3 päeva ja seejärel kinnitatkse paneelid postide külge.

Aiaehitajate vaieldamatu lemmik on 5mm keevispaneel

aiapaneelid

Aiapaneeli viimistlus.

3D aiapaneele toodetakse kahes erinevas viimistluses

  • Kuumtsingitud aiapaneel- mustast traadist kokku keevitatud keevispaneelid, mis on peale keevitamist läbinud kuumtsingi vanni. Meie mereäärses kliimas on  kuumtsingitud paneel kindlasti kõige vastupidavam.
  • Zn/Värvitud 3D paneel- tsingitud traadist keevitatud aiapaneel, mis on peale keevitamist pulbervärvitud. Paneeli standart värvid on Ral 6005(roheline), Ral 7016(tumehall), Ral 9005(must), Ral 8017(pruun)

Kumba nendest viimistlustest eelistada on juba igaühe enda otsustada aga tundub, et aasta-aastalt suureneb tsingitud ja seejärel pulbervärvitud aiapaneelide müük. Aiapaneelide hind on otseselt sõltuv kasutatava traadi diameetrist ja sellest sõltub aiapaneeli jäikus ja vastupidavus.

Paneelaiad sobivad kasutada nii eramajade, tootmishoonete kui ka ühiskondlike hoonete piiramiseks, kus tavaline võrkaed võib jääda nõrgaks.

Loe lisaks:

Aiapaneelide kõrgus

error: Sisu kopeerimine on keelatud!