Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Väravad

Väravad on piirdeaia üks tähtsamaid elemente, väravaid kasutatakse igapäevaselt seega nende tõrgeteta töö on esmatähtis.

Värava mugavaks ja turvaliseks kasutamiseks, peaksid nad olema võimalusel piisavalt laiad, et sellest saaks mugavalt sisse- ja välja sõita. Tavaliselt jäävad eramu väravate laius vahemiku 3,5-5,5 meetrit.

Oleme erinevate väravatüüpide tootmise ja paigaldusega tegelenud juba peaaegu 15 aastat, seega kogemuste ja teadmiste taha ükski projekt enam jääda ei tohiks.
Väravaraamid valmistame oma tootmisruumides  vastavalt vajaminevatele mõõtudele ja viimistleme need siis vastavalt kliendi soovile.

Väravaava laius võib määrata ka väravatüübi valiku.

Tavaliselt tiibväravaid laiemaid kui 6 meetrit ei tehta, kuna nende kasutamine on ebamugav ja tekkiv tuulepuri päris suur, mis omakorda teeb kasutamise ebaturvaliseks ja koormab liialt väravaautomaatikat.
Väravaid tellima hakates tuleks esmalt otsustada kas valida nö. autoväravaks tiibvärav või liugvärav.

Väravad liigitatakse:

 

Tiibväravad

Tiibvärav on lihtsama konstruktsiooniga ja odavam, samas nõuab talviti suurema ala lumest puhastamist, sest värav ja tema avamisautomaatika ei ole mõeldud nö. lume lükkamiseks. Lume lükkamisest väravatega saavad alguse paljud probleemid automaatikaga. Valides tiibvärava ei tasu tähelepanuta jätta, et hoovis ei saa olla ühegi takistust väravatiiva pikkuse ulatuses, see tähendab kitsastes oludes jääb parkimisruumi hoovis oluliselt vähemaks.

Tiibvärava laius võiks minimaalselt olla 3800mm. Sellisest avausest saab vajadusel sisse manööverdada ka suurem veok (prügiauto jne)

Tavaliste kuni nelja meetri laiuste tiibväravate puhul kasutame väravaraami konstruktsiooniks nelikanttoru 40x60mm seinapaksusega 2mm ja väravapostideks nelikanttoru 100x100mm ning alla  4 meetrise väravaava puhul kasutame postideks nelikattoru 80x80mm, seinapaksusega  alates 3mm, mis tagab väravatele piisava jäikuse ja väravad toimivad tõrgeteta aastaid. Tiibväravat saab avada nii välja kui sisse poole, vajadusel saab tiibvärava varustada hingedega mis lubab väravatiivad avada 180 kraadi

Liugvärav ehk lükandvärav

Liugvärav on keerukama konstruktsiooniga samas ruumisäästlikumad (liigub paralleelselt piirdeaiaga), arvestada tuleb, et liugvärav vajab täielikuks avanemiseks avanemissuunas poolteist enda laiust st. 4 meetrise väravaava puhul on värava täielikuks avanemiseks vaja ruumi värava avanemissuunal 6 meetrit

Liugvärava kõige kallim osa on siinid, rullikud ja automaatika. Nende kvaliteedi arvelt ei ole mõistlik kokku hoida, sest just need määravad suuremas osas värava tõrgeteta töö.

Liugvärava suureks plussiks on tema ruumisäästlik liikumine ja vastupidavus tuulistes kohtades. Liugvärava mugavaks avamiseks müüme ja paigaldame Saksamaal toodetud Sommer automaatikat

Liugvärava kõige kallim osa on siinid, rullikud ja automaatika. Nende kvaliteedi arvelt ei ole mõistlik kokku hoida, sest just need määravad suuremas osas värava tõrgeteta töö.

Jalgväravad

on üldjuhul lihtsa konstruktsiooniga ja kerged. Tavaliselt kasutatakse jalgvärava raami valmistamiseks ruuttoru 40x60mm. Väravapostid valmistatakse 80x80x3mm materjalist. Jalgvärava minimaalne laius mugavaks kasutamiseks võiks olla minimaalselt 1000mm

Kõik meie poolt müüdavad jalgväravad on varustatud reguleeritavate hingede ja lukukomplektiga.
Valmistame kõiki väravaid vastavalt kliendi soovile ja objekti iseärasustele. Jälgvärav on võimalik varustada fono või videofono süsteemiga, elektrilise luku  või elektriluku vastusega.

Väravatele on võimalik tellida nii võrktäidis-, kui puitlaudis. Värava raamid ja värava postid viimistletakse korrosioonikindluse tagamiseks esmalt kuumtsingiga ja seejärel soovi korral pulbervärviga.

Väravaautomaatikale tarvilik kaabeldus

Koos väravate paigaldamisega oleks mõistlik teha ka juba väravaautomaatika kaabeldus või paigaldada vähemalt kaablikõrid väravaautomaatika tarbeks. Kuna väravaid ja nende automaatikaid on erinevaid, siis tasuks väravaautomaatika müüjalt küsida vajaliku kaabelduse joonist. Sommeri väravaautomaatika joonistega saate tutvuda siin./väravaautomaatika kaabeldus/

error: Sisu kopeerimine on keelatud!