Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Puitaia ehitus

Puitaia ehitus algab piirdeaia otstarbe, viimistluse ja kõrguse määramisega. Puitaia suureks plussiks on võimalus valida just endale sobiv ja meelepärane lahendus, alustades aia värvist, aialippide kujust, laudise paiknemisest(horisontaal, vertikaal jne).

Puitaia ehitusel kasutatakse aialippideks tavaliselt kas sügavimmutatud või värvitud aialippe. Aiapostideks kasutatakse nelikanttoru 60x60mm, mis soovitavalt tuleks kuumtsinkida ja vajadusel värvida. Aiapostide vahe soovitan jätta vahemikku 2500- 2700mm.

Puitaia ehitus- aialippide kuju, värvitooni ja paiknemisega saab luua sobiva piirdeaia

Vertikaalse puitaia ehitamisel kinnitatakse aiapostide külge puitpõõnad ja puitpõõnade külge omakorda aialipid( soovitavalt nelja kruviga).
Kohad kus soovitakse suuremat privaatsust võib lipivahed olla väiksemad,samas alla 10mm vahet jättes tuleb arvestada laudade paisumisega ja sellega, et aialipid ei pruugi olla ideaalselt sirged.

Erilist tähelepanu tasub pöörata lipiotstele kuna puidu pikisuunas on vee imavuse kiirus ligi 15 korda suurem kui ristisuunas

Vertikaalset puitaeda saab muuta vastupidavamaks lisades lipiotste kaitseks kattelaua, meie kasutame spetsiaalselt selleks toodetud U-liistu.

Horisontaalse puitaia ehitus-kinnitatatakse aiapostide külge kas siis hööveldatud või hööveldamata lauad horisontaalselt. Laudade vahed jäetakse tavaliselt suuremad kui verikaalse puitaia puhul. Kohad kus soovitakse piirdeaiaga tagada suuremat privaatsust tuleks puitaia ehitusel kasutada topeltalaudist, ehk mõlemale poole aiaposte kinnitatakse laudis.

Puitaia ehitus

error: Sisu kopeerimine on keelatud!