Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Aia ehitus

Aia ehitus - algab tavaliselt materjali valiku ja piirdeaia kõrguse valikuga. Tavaliselt ehitatakse krundi tänavapoolne aed kas puidust, metallist või kivist ja kruntidevaheline piirdeaed valitakse odavam - paneelaed või võrkaed.

Aia ehitus- tee seda ise või lase meil teha

Aia ehitus on jõukohane praktiliselt igale inimesele, kes ehitusega kokku puutunud, tuleb lihtsalt leida sobilikud ja vastupidavad materjalid. Oleme valmis Teile pakkuma kõiki materjale ja detaile, mis puudutavad piirdeaedu ja väravaid.

Põhiline tegur piirdeaia materjali valikul praegusel ajal on ikkagi hind. Eks seetõttu on meie käest viimasel ajal tellitudki kõige rohkem puitaedu. Määravaks on saanud soodsam hind ning traditsiooniline privaatsusetaotlus, mida puitaed võimaldab. Kuid puitaiast veelgi soodsam on lihtne võrkaed.
Kindlasti mõjutab piirdeaia hinda ka lõppviimistlus, krunditud ja kaks korda värvitud puitaia materjal on peaaegu kaks korda kallim võrreldes näiteks süvaimmutatud puiduga. Kuid teada on, et kvaliteetne ja vastupidav piirdeaed eeldab korralikku materjali ja korralikku viimistlust.

Võrkaia jäikuse, vastupidavuse ja maksumuse määrab traadi jämedus ning võrgusilma suurus - mida väiksem silm, seda tugevam võrk, samuti aiapostide diameeter ja paigalduse samm.

Piirdeaia kõrguse määravad kohaliku omavalitsuse reeglid või nende puudumisel kinnistuomaniku  eelistused. Suuremat turvalisust ja privaatsust sooviv inimene võib tellida kuni paarimeetrise aia, aga kõige levinum on siiski 1,5m kõrgune aed.

Oluline on siingi vaadata väljakujunenud tavasid, naabrite lahendusi ja millise otstarbega aed peaks  olema. Viimased kaks talve on näidanud, et 1,2 meetri kõrgusest piirdeaiast saab paksu lume korral koer vaevata üle hüpata, sest lumest väljaulatuv aiaosa on paremal juhul 70cm.

Aia ehitus– soovitused ja nõuded piirdeaia rajamisel:

  • aed peaks sobima hoone ja ümbruskonnaga
  • aia kõrguse valikul peaks lähtuma ümbruskonnas varem ehitatud aedade kõrgusest
  • üle 1,5 m kõrgused aiad peaks kooskõlastama linnaosavalitsusega
  • aed tuleb paigaldada krundi sisepiiridesse
  • väravate asukoht ning suurus tuleb hoolikalt läbi mõelda
  • majaümbruse planeerimistööd on tark ära teha enne aia ehitamist
  • olenevalt asukohast peaks arvestama aia vastupidavusega vandalismile
error: Sisu kopeerimine on keelatud!