Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Aiapostid puitaiale

Abiks aiapostide valikul

Aiapostid puitaiale

Vertikaalsete traditsiooniliste lippaedade ehitamisel on õige kasutada prussikõrvadega aiaposte, prussikõrvade külge kinnitatakse poltliidesega horisontaalne pruss, mille külge omakorda juba puidukruviga vertikaalsed lipid.

Horisontaalse puitaia ehitusel kasutatakse nii prussikõrvadega kui ka nn. siledaid aiaposte.

Kuni 1200mm kõrguse puitaia ehitamisel võid kasutada 60x40mm ristlõikega aiaposte, kõrgemate piirdeaedade puhul soovitan kasutada 2-3mm seinapaksusega 60x60mm või 80x80mm poste. Lagedates ja tuulistes kohtades tuleb puidust piirdeaia ehitamisel arvestada tekkiva tuulepurjega, näiteks maanteede äärde ehitatud väiksemate müratõkkeaedade juures kasutatakse tavaliselt poste ristlõikega 80x80x3mm või 80x80x4mm

Soovitatud aiaposti ristlõige puitaia ehitamisel kõrgusega kuni 1500mm on 60x60mm, seinapaksusega 2mm.

Mis vahe on kuumtsingitud ja kuumtsingitud ja pulbervärvitud aiapostil?

Kuumtsinkimine on tähtis, sest see tagab aiaposti roostekindluse. Kuumtsingi värvus on hõbehall, kui soovite mõnda teist tooni poste siis tuleb lisaks tsinkimisele post ka pulbervärvida. Ehk siis- kuumtsinkimine tagab posti roostekindluse ja vastupidavuse, pulbervärvimisel on rohkem visuaalne külg.Aiaposti betoneerimine

Aiapostide betoneerimisel ei pea post ulatuma augu põhja. Tavaliselt kaevatakse sügavam auk, täidetakse augu põhi betooniga, seejärel asetatakse post betooni peale ja tihendatakse posti ümbrus betooniga, kontrollides aeg-ajalt posti õiget lõppkõrgust. Betooni pind võiks jääda ca 50 mm pinnasest madalamale,betooni kuivades täidame augu lõplikult haljastusmullaga.

Betoneerimisel arvesta, et postide samm võiks puitaia puhul olla maksimaalselt 2700mm, see tagab hilisema piirdeaia jäikuse ja väldib vertikaalse prussi läbivajumist.

Loe lisaks

Puitaiad
Puitaia ehitus

Aiaposti hind, sõltub posti ristlõikest, viimistlusest ja pikkusest.
Aiapostid puitaiale

 

error: Sisu kopeerimine on keelatud!