Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Aiapostid

Müügil erineva viimistluse ja ristlõikega aiapostid. Tähtis on, et sõltuvalt aia kõrgusest oleks post õige ristlõikega ning õigesti töödeldud.

Kuumtsingitud aiapostid
Tsingitud aiapostid puitaiale

Valida on kahe lõppviimistluse vahel:

  • Kuumtsingitud
  • Kuumtsingitud ja pulbervärvitud

Soovitame kasutada kindlasti vähemalt kuumtsingitud aiaposte. Kui tsingitud posti värvus(hõbehall) ei meeldi, siis saab aiapostid lisaks pulbervärvida.

Postide kuumtsinkimine tagab nende kõrge korrosioonikindluse ja korrektse väljanägemise aastateks.

Kuumtsinkimine tagab aiapostidele suure roostekindluse nii seest- kui ka väljastpoolt

Enimlevinud aiapostide ristlõiked

Aiapostid 60x40mm
Kasutatakse põhiliselt paneelaia postidena, samuti võib kasutada madala puitaia postidena.
Postiseina paksus tavaliselt 1,5-2 mm. Puitaia ehitamisel võiks minimaalne postiseina paksus olla 2mm ja traditsioonilise lippaia ehitamise puhul peaksid postid olema varustatud prussikõrvadega.

Aiapostid 60x60mm
Enimlevinud aiaposti ristlõige puitaia ehitamisel, seinapaksus 2-3mm. Vertikaalse puitaia ehitamisel on soovitav kasutada prussikõrvadega poste, horisontaalse puitaia ehitamisel ei ole prussikõrvad ilmtingimata vajalikud.
Sobiliku pikkuse juures ulatub aiapost vähemalt 500 mm betooni sisse.

Väravapostid 80x80mm
Kasutatakse madalamate väravate ehitamisel või massiivsete piirdeaedade ehitamisel. Sobib ideaalselt ka metallist varbaedade postideks.

Väravapostid 100x100mm
Sobivad ideaalselt kõrgematele(üle 1400mm)ja laiematele (alates 4000mm) tiibvärava postideks. Postiseina paksus 3-4 mm. Väravad mille ava laius ületab 6000mm on mõistlik kasutada väravapostideks 120x120mm või 140x140mm ristlõikega poste.

 

Aiapostide- paigaldus

Esimese tööna enne postide paigaldamist tuleks kindlaks teha ja maha märkida krundipiirid ja täpsustada vajadusel maa-aluste kommunikatsioonide paiknemine.

Paigaldamisel arvesta, et postide vahe võiks olla võrkaia ja puitaia puhul maksimaalselt 2700mm, seda juhul kui kasutad horisontaalseteks põõnadeks höövelpuitu 45x95mm või hööveldamata puitu ristlõikega 50x100mm.

Reapostid betoneeritakse vähemalt 700mm sügavusele, postide külge kinnitatakse hiljem kas võrkaed, puitaed või metallaed. Enne postide betoneerimist paigaldatakse n-ö reanöör, mille järgi saab aiapostid betoneerida ühele joonele.

Aiapostide paigaldus

Väravapostid tuleks betoneerida vähemalt 800mm sügavusele.
Aiapostide ristlõike ja seina paksuse valikul peab arvestama piirdeaia kõrgusega, puitaia puhul aialippide tihedusega ( tekkiv tuulepuri).

Aiapostid
Kui maapind on enam-vähem loodis siis saab posti kõrgused kergesti paika kasutades horisontaalset nivelliiri. Kui aga maapind krundi perimeetril langeb või tõuseb, on valida kahe variandi vahel - kas teha aed paralleelne pinnasega või ehitada astmetega piirdeaed.

Võrkaiad tehakse üldjuhul paralleelsed pinnasega,ehk jälgitakse suures osas maapinna tõuse ja langusi paneelaiad rajatakse tavaliselt astemetega.

Puitaia puhul kummalgi variandil erilist eelist ei ole, natuke ehk sõltub perimeetri pikkusest ja kõrguste vahest aga üldjuhul jääb valik inimese maitsest sõltuvaks.

 

Postide betoneerimisel ei pea aiapost ulatuma augu põhja. Tavaliselt kaevatakse auk sügavam, visatakse augu põhja betooni, seejärel asetatakse aiapost betooni peale ja tihendatakse posti ümbrus betooniga.

Betoneerimisel arvestada posti maapealne kõrgus selliselt, et hiljem ei läheks aialipp ülemisest horisontaalsest põõnast üle mitte rohkem kui 200mm. Sellega väldime  tuulest ja päikesest tingitud lippide väändumist. Lisaks tasub samal põhjusel paigaldada üle 1700mm kõrguse puitaia puhul kolm horisontaalset põõna

Traditsioonilise lippaia ehitamisel on soovitav kasutada prussikõrvadega poste

Kuni 1200mm kõrguse puitaia ehitusel võib paigaldada 60x40mm ristlõikega aiapostid, kõrgemate piirdeaedade puhul peaks kasutama juba kuni 2-3mm seinapaksusega 60x60mm või 80x80mm poste. Lisaks tasub aialippide väändumise ärahoidmiseks, üle 1700mm kõrguse lipi kasutamisel paigaldada kolm horisontaalset põõna
Kui leiad, et ei saa ise aiapostide paigaldamisega hakkama, siis võta julgesti ühendust, tuleme ja aitame Teid meeleldi.

Aiapostid- võrkaedadele ja puitaedadele

Laokaubana koheselt olemas suur valik aiaposte

error: Sisu kopeerimine on keelatud!