Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Võrkaia paigaldus

Võrkaed on enimlevinud kerge konstruktsiooniga piirdeaia tüüp. Võrkaeda kasutatakse põhiliselt kruntidevahelise piirdeaiana ning suurte alade piiramiseks, samuti kasutatakse võrgust piirdeid sageli tööstusobjektide ja laohoonete piiramiseks.

Võrkaed

Võrkaia paigaldus algab tavaliselt perimeetri mõõtmisest ja postiaukude märkimisest, kaevamisest/puurimisest minimaalselt 700mm sügavusele. Jälgida võiks, et postisamm ei ületaks 2700mm. Iga alguspost, lõpupost ja väravapost tuleb toetada kaldtoega, nurgapostide tugevdamiseks kasutatakse kahte kaldtuge. Sirgel aialõigul peab reaposti kaldtugedega toestama iga 25-30 meetri järel. Kaldtoed kinnita reapostile ja betoneeri 45 kraadise nurga all.

Kui aiapostid ja kaldtoed on paigaldatud ja betoon kuivanud (u 2 päeva), saab alustada võrgu paigaldamisega. Aiavõrgu paigaldamist on kõige parem teha kahekesi.  Kui ruumi on, rullitakse võrk aiapostide ette lahti ja tõstetakse järk-järgult postide najale püsti. Võrgu paigaldamist alustatkse tavaliselt postist, millel on kaldtugi, näiteks nurgapost.

Aiavõrgu klamber
Aiavõrgu klamber

Aiavõrk tõmmatakse esialgu pingule kas kätega või kasutades spetsiaalset kammi. Edasi liigutakse postivahe kaupa võrku pingutades ja seda järjest postide külge kinnitades. Klambrid paigaldatakse iga 20-30cm tagant – näiteks 1500mm kõrgune võrk kinnitatakse postile 6-7 klambriga.

Aiavõrgu pingutamine

Pärast võrgu kinnitamist ja esialgset pingutamist tuleb võrku hakata pingutama spetsiaalsete pingutustangidega. Seda on jälle hea alustada nurgapostist ja liikuda edasi postivahe kaupa vajutades pingutustangidega võrgusilma horisontaalset traati laineliseks.

Aiavõrgu pingutustangid
Keevisvõrkaia pingutustangid

Selleks, et mitte kanda võrgu pingeid edasi väravale, tuleb võrkaia paigaldus e käigus väravaposti kõrvale betoneerida harilik reapost ja toestada see kaldtoega. Sellise lahenduse puhul võetakse väravapostidelt võrkaia horisontaalse pinge ja väravate funktsionaalsus on tagatud.

Võrkaiad
Veel:

Aiavõrgu ja aiapostide hinnad
Aiapostide paigaldus

error: Sisu kopeerimine on keelatud!