Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Võrkaia ehitus

Võrkaia ehitus  algab piirde otstarbe määramisest: kas aeda vajatakse lihtsalt piiride eraldamiseks või on piirdeaial veel mõni olulisem funktsioon- koerte jooksuala piiritlemine jne. Vastavalt sellele tuleb valida sobiv aiavõrk ja aiapostid.võrkaia ehitus

Võrkaiad on tehtud tsingitud traadist ja on kas kokku keevitatud ( keevisvõrgud) või kokku punutud (punutud võrgud).
Põhiliselt rajatake võrkaed  kruntide nö.naabritevaheliste sisepiiride eraldamiseks ja suuremate lao- ja tööstushoonete perimeetrite piiramisel.

Lisaks soodsamale ehituse hinnale, on võrkaia eelis kiire ja lihtne paigaldus võrreldes teiste piirdeaia tüüpidega.

Aiapostide paigaldus algab tavaliselt perimeetri mõõtmisest ja postiaukude kaevamisest.

Soovitan betoneerida aiapostid sammuga mitte üle 2700mm.

Iga alguspost, lõpupost ja väravapost tuleb toetada kaldtoega, nurgapostide tugevdamiseks tuleb kasutada kahte kaldtuge. Sirgel aialõigul peab aiaposti kaldtugedega toestama iga 25-30 meetri järel.võrkaia ehitus

Kui aiapostide betoon on mõned päevad kuivanud saab jätkata võrkaia ehitust aiavõrgu paigaldamisega, selleks rulli aiavõrk lahti ja tõsta postide najale püsti. Aiavõrk tõmmatakse esialgu pingule kas käsitsi või siis kasutades spetsiaalset kammi. Edasi liigu postivahe kaupa võrku pingutades ja aiavõrku järjest postide külge kinnitades.

Klambrid paigaldatakse iga 200-300mm tagant – näiteks 1500mm kõrgune võrk kinnitatakse aiaposti külge 6-7 klambriga.

Pärast võrgu kinnitamist ja esialgset pingutamist tuleb võrku hakata pingutama spetsiaalsete pingutustangidega. Seda on jälle hea alustada nurgapostist ja liikuda edasi postivahe kaupa vajutades pingutustangidega võrgusilma horisontaalset traati laineliseks.

error: Sisu kopeerimine on keelatud!