Tiibvärava raamid
Tiibväravad on tänu oma soodsale hinnale enimkasutatud väravalahendus Eestis.
Millistele kriteeriumitele peaks vastama meie kliimavöötmesse sobiv tiibvärav?
Kuna elame kliimavöötmes, kus peaaegu kõik ilmastikunähtused meid mõjutavad, on värava ilmastikule vastupidavus üks peamisi väljakutseid, millega väravatootjad kokku peavad puutuma.
Tiibvärava raamid- Väravaraamide konstruktsiooniks kasutatakse tavaliselt nelikanttoru. Nelikanttoru külge on hea kinnitada raamitäidet, olgu selleks siis puit, keevispaneel või mõni muu sobilik täitematerjal. Meie kasutame oma tiibväravate tootmiseks nelikanttoru mõõtudega 60x40x2mm.
Tiibvärava raamil võiks olla ka nn, automaatika latt ehk lisa horisontaaltoru kuhu saab vajadusel kinnitada automaatika ja mis oleks piisavalt kõrgel, et talvel lumi väravaautomaatikale probleeme ei põhjustaks.
Väravapostid- Väravapostide ristlõike valikul on esmatähtis värava laius ja kõrgus, samuti väravalehe kaal koos raamitäitega. Kuni laiuseni 3800mm julgen soovitada minimaalselt 80x80x3mm väravaposte, sealt edasi juba 100x100mm ja 120x120mm ritlõikega väravaposte.
Reguleeritavad hinged- väravahinged peaksid olema kahes suunas reguleeritavad, et tagada väravalehe järelreguleerimise võimalus. Praktika on näidanud, et aasta või kaks pärast väravate paigaldust vajab värav pinnase liikumisest või mõningasest külmakerkest tulenevalt reguleerimist.
Tiibvärava viimistlus- Tiibvärava raamid ja postid soovitame kindlasti esmalt kuumtsinkida. Kuumtsinkimine tagab väravatele kõrge roostekindluse.Kui kuumtsingitud tiibvärava helehall värvus ei meeldi, saame peale kuumtsinkimist tiibvärava katta sobiliku tooni pulbervärviga.
Vali kogemused- vali kauakestvad väravalahendused