Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Kevadine piirdeaia remont

Nagu iga ehitis, vajab ka piirdeaed mõnikord remonti või taastamist. Põhilised põhjused on vale hooldus, liigne lumi(lumeraskus), õnnetusjuhtumid, vandalism.

Viimane lumerohke talv on toonud kaasa paljude võrkaedade purunemise, samuti on paljudes kohtades vigastatud piirdeaeda lumelükkamisel.

Lumi on lõhkunud võrgu kinnitused

Paremal juhul piisab sellistel piirdeaedadel aiavõrgu ülestõstmisest, lisakinnituste paigaldamisest ja võrgu pingutamisest, halvemal juhul on aiavõrk juba niipalju välja veninud, et esteetiliselt ilusat väljanägemist vana võrku kasutades ei ole enam võimalik saada ja vähemalt osaliselt tuleb aiavõrk asendada.

Tavaliselt annavadki võrkaedade ja paneelaedade puhul esimesena järgi kinnitused ja õigeaegsel reageerimisel hoiame ära suurema kahju ja esialgse olukorra taastamine on kõige kiirem ja odavam. Vastasel korral võib väljavahetamist vajada nii aiavõrk kui aiapaneelid

Lumerohkus ei jätnud linnatänavatel ja parklates muud võimalust, kui sellel talvel eriti oodatud sahamees pidi teedelt ja platsidelt lume suure hooga vastu piirdeaeda lükkama, sest lume äravedu on teadagi väga kallis ja seda tehakse viimases hädas ehk alles siis kui enam liikuma ei mahu

Lume kuhjamisega vastu piirdeaeda on saanud kannatada eelkõige kergema konstruktsiooniga võrkaiad  ja paneelaiad, samas nagu juuresolevalt fotolt võib näha on lumesurvest tingituna kõverdunud aiapostid rislõikega 60x40mm. Aia taastamiseks vajavad väljavahetamist  aiapostid ja kõveraks paindunud keevispaneelid.

Kohe-kohe sulab lumi lõplikult ja on õige aeg vaadata üle piirdeaiad ja vajadusel need parandada.

Teed seda ise või lased seda spetsilistidel teha on Sinu otsustada

Ilusat kevadet

error: Sisu kopeerimine on keelatud!