Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Liugvärav

Liugvärav- suurim eelis on tema tugev konstruktsioon ja ruumisäästlikus, liugvärav liigub paraleelselt piirdeaiaga võimaldades sellega kasutada seda kohtades kus tiibvärava avamiseks napib ruumi. Värava avanemiseks on vaja vaba ruumi avanemise suunal 1,5 korda ava laius.

Liugvärava hind sõltub, värava laiusest, värava viimistlusest, kasutatavatest materjalidest, juhtsiini ja rullikute kvaliteedist.

Liugvärava raami ja rullikutekomplekti  hind jääb tavaliselt suurusjärku 700-1500 eurot

Tänu oma avanemisuunale säästab lükandvärav kitsastes tingimustes nii mõnegi parkimiskoha. Liugväravat peetakse ka turvalisemaks, kuna liugväravad on konstruktsioonilt tugevamad ja väravaautomaatika ja muud detailid (rullikud) kaitstumad ilmastikutingimuste eest.

Liugvärav

Liugväravad taluvad paremini tuulekoormust ja väiksem otsasõit autoga ei vigasta nii kergesti automaatikat kui tiibväravat kasutades

Liugvärav on hea lahendus ka tõusva teepinna puhul kus tiibvärava tiibade avanemiseks on liiga suured kõrguste vahed. Tänu tugevamale konstruktsioonile võimaldavad liugväravad kuni 10 meetrist väravaava. Laiemate väravaavade puhul soovitame kasutada kahte üksteisle vastastikku liikuvat liugväravat.

Liugvärava põhiraami valmistatame tavaliselt nelikanttorust 60x40mm. põhiraami külge keevitatakse juhtsiin. Juhtsiin omakorda hakkab liikuma rullikutel mis on paigaldatud liugvärava vundamendile.

Rullikute ja juhtsiini kvaliteet ja vastavus värava kaalule on põhilised detailid mis tagavad värava pikaajalise ja tõrgeteta töö.

Liugvärava täidiseks sobivad nii võrk, puit kui ka metallvardad. Pinnatöötluseks soovitame kuumtsinkimist mida võib vajadusel katta pulbervärviga. Kuumtsinkimine tagab väravale suure korrosioonikindluse ja korrektse väljanägemise aastateks

Kuigi liugväravat saab avada käsitsi, paigaldatakse liugväravale tavaliselt väravaautomaatika, mis muudab värava avamise mugavamaks.

Pakume liugväravate avamisautomaatikat Saksa firmalt Sommer, mis sobib põhjamaisesse kliimasse

Liugvärava häireteta tööks on oluline hoida fotosilmad puhtad lumest ja tolmust, korrapäraselt tuleb puhastada lumest ja jääst värava liikumistee

Liugvärav

error: Sisu kopeerimine on keelatud!