Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Immutatud puidu kasutamine piirdeaedade ehitamisel.

Puitaedade puhul on puidu põhilisteks vaenlasteks niiskus, päike, seened ja hallitus.

Kõige odavam viis puitaia eluea pikendamiseks on immutatud puidu kasutamine. Surveimmutatud puitaia värvivalik

immutatud puitaiad
Immutatud puitaiad

piirdub küll kahe tooniga heleroheline või helepruun aga tänu oma soodsamale hinnaklassile leiab immutatud puit aedade ehitusel väga palju kasutamist.

Puitmaterjali immutus

Parem tulemuse nimel on õige aialipid enne immutamist õigesse mõõtu lõigata, hilisemal mõõtulõikamisel ei saa lipiotsad piisavat kaitset.

Kui siiski on vajadus materjali hiljem järgata, puurida jne, siis tuleb järkamise, puurimise, tulemusena paljastunud puidupinnad pintseldada ohtralt Hicksoni põiksüüpuidukaitsevahendiga ENSELE® vastavalt pakendil toodud juhenditele.

Immutatud puitaia värvimine

Kui immutatud puitu tuleb peitsida, värvida või lakkida, peab puit olema kuivanud (puidu algniiskus peab olema alla 20%) ja selle pind peab olema vastavalt värvitootja poolt antud juhistele ette valmistatud.

Kui kasutatakse veepõhiseid pinnakattematerjale, võib erandlikes olukordades esineda värvuse muutumist. Sel juhul laske kattematerjalil täielikult ära kuivada. Seejärel kandke peale veel üks kiht pinnakattematerjali, mis võiks olla eelistatavalt suure paksuse ja kuivainesisaldusega.

Kinnituskruvid

Immutatud puitaialt eeldatakse pikka kasutusiga, sellest tulenevalt tasub kasutada vähemalt sama pika tööeaga kinnituskruve. Tavatingimustel võib piirdeaedade ehitamisel kasutada tsingitud kruve, mille tsingikihi paksus peaks olema vähemalt 90 mikromeetrit.

Immutatud puitaiad on soodne ja vastupidav lahendus

error: Sisu kopeerimine on keelatud!