Müügiruum avatud kokkuleppel
Kadaka tee 2, Tallinn, 10621
+372 50 77 538
info@piirdeaiad.ee

Aiapostide paigaldamine

Piirdeaia ehitamise esimene ja paljude jaoks kõige keerulisem  etapp on aiapostide paigaldamine

Esimese tööna enne aiapostide paigaldamist tuleb kindlaks teha  krundipiirid ja täpsustada vajadusel maaaluste kommunikatsioonide asukohad.

Krundipiiride kindlakstegemiseks  võib kohale kutsuda maamõõtja, kes märgib uuesti  krundi nurgad  või usaldada oma olemasolevaid märke

Järgmisena mõõda  üle  piirdeaia kogupikkus  ja arvuta  perimeetri pikkuse põhjal vajaminev aiapostide kogus, samas mõtle läbi ka väravate tüüp, laius ja asukoht.

Aiapostide vahe soovitan jätta mitte üle 2700mm.Edasi  tõmba  perimeetrile juhtnöör, mis tähistab tulevase piirdeaia  asukohta ja märgi aiapostide asukohad kas värvimarkeriga või puittikuga.

Edasi tuleb olenevalt pinnasest,  aiapostide paigaldamise juures  füüsiliselt kõige raskem etapp ehk postiaukude kaevamine/puurimine.

Reapostidele kaevatavad augud võiksid olla vähemalt 700 mm sügavused, diameetriga vähemalt 250mm. väravapostide augud minimaalselt 800 mm sügavused diameetriga 350mm.

Järgmisena tööna tuleb aiapostide paigaldamine. Kui eelnevate töödega saab hakkama  üks inimene siis aiapostide paigaldamist on mugavam teha kahekesi.

Üks inimene jälgib loodi ja suunanööri (juhtnööri) abil postide joondumist, samal ajal kui  teine saab ettevaatlikult  täita postiaugu betooniga ja betooni tihendada .

Postide kõrguse saab määrata horisontaalse niveliiriga või kui ehiatada piirdeaed vastavalt maapinna kaldele, saab paigaldada ülemise kõrgusnööri.(vaata pilti)

Kui tunned, et ei saa aiapostide paigaldamisega ise hakkama võid alati meilt abi küsida, tuleme ja aitame Teid meeleldi

Loe lisaks:

Mis juhtub kui kasutada kuumtsinkimata aiaposte ja väravaid

Võrkaia paigaldus

Puitaia ehitus

Aiapostid

Aiavõrk

error: Sisu kopeerimine on keelatud!