Liugväravad
Liugväravad– suurim eelis on tema ruumisäästlikkus. Liugvärav liigub paralleelselt piirdeaiaga, võimaldades seda kasutada kohtades, kus tiibvärava avamiseks napib ruumi.
Tänu sellele säästab liugvärav kitsastes tingimustes nii mõnegi parkimiskoha. Liugvärav vajab avanemiseks vaba ruumi avanemise suunal 1,5 korda ava laius. Näiteks kodukasutuses populaarseima nelja meetrise väravaava puhul on väravaraami kogupikkus ca kuus meetrit, ehk värav vajab täielikuks avanemiseks avanemissuunal ruumi (6meetrit).
Liugväravad ehk lükandväravad
taluvad paremini tuulekoormust ja väiksem otsasõit autoga ei vigasta nii kergesti automaatikat kui tiibvärava puhul. Samuti peetakse neid turvalisemaks, kuna lükandväravad on konstruktsioonilt tugevamad ning väravaautomaatika ja muud detailid on kaitstumad ilmastikutingimuste eest.
Tänu konstruktsiooni keerukusele on liugvärava hind võrreldes tiibvärava maksumusega poole suurem
Liugvärav on hea lahendus ka tõusva teepinna puhul, kus tiibvärava tiibade avanemiseks on liiga suured kõrguste vahed. Tänu tugevamale konstruktsioonile võimaldavad lükandväravad kuni 8 meetrist väravaava. Laiemate väravaavade puhul soovitame kasutada kahte üksteisele vastastikku liikuvat liugväravat. Värava avanemissuuna (kas paremale või vasakule sissesõidu avast) valikul tuleb arvestada piisava vaba liikumisteekonna pikkusega.
Meie kliimatingimustes on soovitav jätta liugvärava juhtsiini alumise serva ja maapinna vahele 100 – 120mm vaba ruumi.
Vastupidavad materjalid ning minimaalne hoolduskulu
Liugvärava põhiraami valmistame tavaliselt nelikanttorust mõõtmetega 60x40x2mm. Värava põhiraami külge keevitatakse juhtsiin 80x80x5mm. Juhtsiin omakorda hakkab liikuma kahel rullikupukil, mis on paigaldatud liugvärava vundamendile.
Et värav töötaks häireteta, on oluline hoida fotosilmad lumest ja tolmust puhtad, värava liikumisteed tuleb korrapäraselt lumest ja jääst puhastada.
Liugvärava komplekti kuulub, väravaraam, tugipost, vastuspost, kaks juhtrullikut, ülemine tugirullik, otsasuport, lõpusuport ja värav püüdur ehk vastukann.
Rullikute ja juhtsiini kvaliteet ja vastavus värava kaalule on põhilised detailid, mis tagavad pikaajalise ja tõrgeteta töö.
Liugvärava täidiseks sobivad nii võrk, puit kui ka metallvardad, enamasti valitakse värava täidis sarnane ülejäänud piirdeaia materjaliga. Värava metallosade pinnatöötluseks soovitame kuumtsinkimist, mida võib soovi korral katta pulbervärviga. Kuumtsinkimine tagab väravale suure korrosioonikindluse ja korrektse väljanägemise aastateks
Värava pulbervärvimisega saame läbi suure värvitooni valiku sobitada ta ülejäänud piirdeaiaga. Värvitooni saab valida RAL kataloogist.
Automaatika liugväravale
Liugväravat on võimalik avada ja sulgeda käsitsi, kuid enamasti paigaldatakse väravale väravaautomaatika, mis muudab värava avamise mugavamaks. Väravaautomaatika Sommer mida pakume, on spetsiaalselt mõeldud põhjamaises kliimas kasutamiseks ja toodetud Saksamaal. Automaatika valikul tasub arvestada värava kaalu ja kasutusintensiivsusega. Meie tootevalikust soovitame normaalset ja keskmist kasutusintensiivsust taluvale liugväravale paigaldada Sommer Runner Plus
See automaatika avab ka minu koduvärvat ja on näidanud kõrget vastupidavust meie niiskes ja külmas talves.
Liugväravate müük, paigaldus ja hooldus!
Liugvärava eelised
- võtab vähem ruumi
- sobib tuulistesse kohtadesse
- liugvärav on turvalisem
- talvel on kergem hooldada
- konstruktsioonilt tugevamad ja vastupidavamad
- töökindlamad